Jak jsem potkala osud

22. července 2008 v 19:04 | Vaše Cristynka |  Knížky
Je to kniha určená pro dívky. Její autorkou je šárka Junková, která píše spíše netradiční příběhy, které vás pohltí do svého děje a pustí, až po dočtení celého příběhu.
A nyní už děj:
Celý děj knihy se točí okolo dívky Antonie. Které kvůli její váze říkají, Tonka, Tunka, Pětitunka další jména snad každého napadly: Špek, Špekáček, Metráček, Budulínku, Macku, Oplácánku, Otylko, Tučko i hůř. Sice se jí to vůbec nelíbí, ale už si za tu dobu zvykla. Celé své dětství prožívala u babičky v Kelči.
Když se její maminka rozhodla, že na základní,školu nastoupí do Valašského Meziříčí, kde její rodiče bydleli, vůbec z toho nebyla nadšená, ale co mohla dělat. V doprovodu své babičky vstoupila do třídy a všichni se po ní hloupě dívali, pak nastal konflikt s holčičkou vedle které si sedla, s její maminkou a následně i s paní učitelkou. To ji i její babičku dopálilo a nechali milou Toničku přeložit do Kelče, kde všechny děti znala a cítila se mezi nimy dobře. Měla zde i svou nejlepší kamarádku Vladěnu.
Prožila svých 9 let povinné školní docházky a byla přijata na gymnázium opět do Vělkého Meziříčí. Jelikož nikde jinde (blízko) střední škola nebyla. V září se tedy vydala do školy, kde po ní opět všichni pokukovali. Sedla si do první lavice k oknu, hned před katedru. Dnes už jí to nepřipadalo jako v první třídě, že má to štěstí tam sedět, ale jako ponížení, ale spnil se jí její sen. 1 hodina jí připadala jako sen po vtupu paní profesorky, si vedle ní bez otálení sedla jakási dívka, až po zkončení hodiny, kdy dívka ze třídy vystřelila jí docvaklo, že už jinde nebylo místo. Po čase se však zkamarádili a vznikli z nich nejlepší kamarádky, jelikož s Vladěnou jejich kamarádství upadlo.
Přišel čas a měli celá třída jet na brigádu do lesa. Zde se lépe poznala se svým spolužákem, Tomášem, začali spolu běhat, a dokonce se políbili. Až ve škola však při zaslechnutí rozhovoru dvou dívek přišla na to, že jejich láska nebyla pravá, nýbrž byla to jen sázka.
Její život se náhle změnil při skoku z továrníko komína, ten byl úmyslný, což lékařiv nemocnici nevěděli a mysleli si, že to byla nehoda. V sanatoriu, kam ji matka poslala po návratu z nemocnice potkala kamaráda. Jmenoval se Jakub, ale byl to jen kamarád.
Ten potom zařídil.... ale to už vám neřeknu to si musíte přečíst, ale pro informaci, dopadlo to dobře
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak je???

Super, líp být nemohlo 17.9% (19)
Dorý, celkem v poho 20.8% (22)
Jde to 19.8% (21)
Nic moc 19.8% (21)
Že se ptáš hrůza 21.7% (23)

Komentáře

1 "Džejn" "Džejn" | E-mail | Web | 24. července 2008 v 10:14 | Reagovat

jj, super knížečka. Zkus si to po sobě někdy přečíst. Člověk aby to po tobě luštil.....ale jinak v pohodě :D

2 Cristynka88 Cristynka88 | E-mail | Web | 24. července 2008 v 13:21 | Reagovat

Tak jo já to zkusím přeluštit znova.... je tam těch chyb moc????

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama